Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 SEWD Centrum Drewna


 czwartek 19 września 2024r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor

Zakład pogrzebowy J.A.R.

Janczarek Ubezpieczenia Barlinek

A A A
3.5 1 1 1 1 1 Ocena 3.50 (32)
"LOS SZPITALA, W RĘKACH MIESZKAŃCÓW BARLINKA”

Tytuł tego artykułu to cytat. Mały fragment listu, którego autorem jest znany w Barlinku lekarz, Ordynator Oddziału Wewnętrznego Szpitala Barlinek, dr n. med. Michał Polko. Dziś 23 lipca, nasza redakcja otrzymała ten właśnie list z prośbą o jego publikację. Zapraszamy więc mieszkańców gminy Barlinek do jego przeczytania.

 

REKLAMA

E-CHO Sp. z o.o.

 

Gomex Gometal Krzysztof Goryński

  

 

Wraz z listem, przysłano nam apel do mieszkańców naszej gminy. Jego treść znajdą Państwo poniżej:

 

Drodzy Mieszkańcy gminy Barlinek i okolic!

 

Nadszedł ten dzień, w którym to MY musimy zatroszczyć się o nasze dobro - w przyszły poniedziałek (29.07) o godzinie 17:00 na RYNKU spotykamy się na długo wyczekiwanym przez Was spotkaniu w obronie NASZEGO SZPITALA!

Jest to niezwykły moment, większość z Was jest już świadoma tego, że Szpital sunie ku upadkowi.

Niezwykły, ponieważ mamy jeden wspólny cel - uratować Szpital z rąk niewłaściwych osób. Niezwykły, ponieważ nic nie ma takiej siły sprawczej jak żądające zmian i oburzone społeczeństwo.

Pamiętajcie, że zupełnie obca nam osoba z zewnątrz próbuje po cichu zabrać nam to co najważniejsze - poczucie bezpieczeństwa. Po cichu, ponieważ zastraszani pracownicy boją się wołać bezpośrednio o pomoc, panował strach i przekonanie, że wraz z nowym prezesem na dno pójdzie nie tylko szpital ale i jego wieloletni pracownicy.

Na szczęście powoli się to zmienia dzięki WAM Kochani Mieszkańcy, dzięki Waszemu zainteresowaniu i chęci dowiedzenia się co tak naprawdę dzieje się za murami Szpitala.

Nie zapominaj, że Szpital i wszystkie osoby w nim zatrudnione są dla CIEBIE!

Dla twojej Babci, Dziadka, Matki, Ojca, Cioci czy Wujka!

Pielęgniarka, położna czy lekarz poradzi sobie ze znalezieniem pracy - braki kadrowe są wszędzie (zdaniem p. Prezesa tylko w Barlinku, w jedynym szpitalu w Polsce, pracowników jest za dużo).

Czy poradzisz sobie w środku nocy podejrzewając w panice zawał?

Czy poradzi sobie twoja babcia z udarem o 3 nad ranem?

Nikt z nas nie powinien zadawać sobie tych pytań, nikt z nas nie powinien się martwić czy zdąży otrzymać opiekę na czas, czy też zdąży dojechać do najbliższego Szpitala!

 

Komentarze

+7

Guest

Po 40 latach pracy należy się formą dialogu, wypracowanie współpracy.Chociazby z wdzięczności za dotychczasową długoletnią pracę i zaufanie mieszkańców. Chyle czoło przed Naszymi lekarzami za ich trud. Będziemy ich bronić do końca. Dziękuję i. Za ich pracę i oddanie.
-10

Guest

Cytuję Guest:
Cytat:

A co zrobiła poprzednia władza centralna przez 8 lat, aby lekarzy było więcej? Lekarze wolą iść otworzyć prywatny gabinet, gdzie trzeba zabecalić za każdą usługę osobno. Takim przykładem jest zamknięta poradnia kardiologiczna. Pan dr *** zapraszał do siebie na prywatna wizytę do MediRaj Gorzów, gdzie za wizytę musiałem zapłacić 150zł plus 90zł za ekg, 140zł za usg i jaka robi się suma za wizytę???
Natomiast przeglądając w IKP, co rzekomo miałem wykonywane w poradni przyszpitalnej to jawne wyłudzanie pieniędzy z NFZ. Że na każdej wizycie ekg 12-odprowadzeniowe (nigdy nie było wykonane), na każdej inne badania. Stek bzdur. 40 pacjentów przyjętych w sobotę od 8-12:00 to wychodzi 6min na pacjenta. Na nocnej świątecznej opiece też nie lepiej, odesłano mnie do Mysliborza, bo nie ma lekarza. Oczywiście zgłosiłem ten fakt do NFZ, otrzymałem nawet odpowiedź poleconym, taka, że faktycznie nie było lekarza i zrobią wszystko, aby sytuacja się nie powtórzyła.

Jaki jest morał??? Rocznie oddaję z mojej pensji około 12000zł składki zdrowotnej a w zamian nie mam nic.
Więc służbę zdrowia trzeba w całości sprywatyzowane i nie zabierać mi tych 12000zł rocznie. Prywatnie będzie lepiej...


Za 12 tys w USA to nawet zlamanej nogi bys nie wyleczyl xD
Przez tyle lat place składki a nawet nie mam swojego lekarza. Do dentysty trzeba prywatnie. Chodzę do lekarza tylko na okresowe badania z pracy , które i tak są opłacane. Po co mi więc te przymusowe składki, skoro nie mogę nawet korzystać z służby zdrowia. Tylko że moje składki idą na liczne grono emerytów.
-11

Guest

Cytat:

A co zrobiła poprzednia władza centralna przez 8 lat, aby lekarzy było więcej? Lekarze wolą iść otworzyć prywatny gabinet, gdzie trzeba zabecalić za każdą usługę osobno. Takim przykładem jest zamknięta poradnia kardiologiczna. Pan dr *** zapraszał do siebie na prywatna wizytę do MediRaj Gorzów, gdzie za wizytę musiałem zapłacić 150zł plus 90zł za ekg, 140zł za usg i jaka robi się suma za wizytę???
Natomiast przeglądając w IKP, co rzekomo miałem wykonywane w poradni przyszpitalnej to jawne wyłudzanie pieniędzy z NFZ. Że na każdej wizycie ekg 12-odprowadzeniowe (nigdy nie było wykonane), na każdej inne badania. Stek bzdur. 40 pacjentów przyjętych w sobotę od 8-12:00 to wychodzi 6min na pacjenta. Na nocnej świątecznej opiece też nie lepiej, odesłano mnie do Mysliborza, bo nie ma lekarza. Oczywiście zgłosiłem ten fakt do NFZ, otrzymałem nawet odpowiedź poleconym, taka, że faktycznie nie było lekarza i zrobią wszystko, aby sytuacja się nie powtórzyła.

Jaki jest morał??? Rocznie oddaję z mojej pensji około 12000zł składki zdrowotnej a w zamian nie mam nic.
Więc służbę zdrowia trzeba w całości sprywatyzowane i nie zabierać mi tych 12000zł rocznie. Prywatnie będzie lepiej...
Za 12 tys w USA to nawet zlamanej nogi bys nie wyleczyl xD
+1

Guest

Owszem trzeba przyjść ale nie po to by podburzać,tylko już widać,że zmiany idą ku dobremu.Ciekawe komu tak zależy ,żeby pozbyć się prezesa ,chyba komuś,kto woli by było jak za króla Ćwieczka.Panie prezesie te zmiany były potrzebne już dawno.
+6

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Barlinianki i Barliniacy! Ratujmy NASZ szpital! Widzimy się 29/07 o 17:00 na RYNKU! Walczmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Szpital potrzebuje prezesa zorientowanego na pacjenta, pracowników, rozwój szpitala adekwatny do potrzeb mieszkańców, nie wspominając o spłacie pożyczek..

A czy szpital jest w jakikolwiek sposób zagrożony, przecież z tego co wiadomo ci lekarze co złożyli wypowiedzenia to nie zrobili tego z przymusu tylko własnej woli i na ich miejsce są już następni, czyli oddziały nie zostaną zawieszone jak to miało miejsce kilkukrotnie patrząc na lata wstecz, zawsze ta sama sytuacja, to znaczy szantaż , że odejdą i podwyżka żeby zostali. A teraz nowy prezes postarał się o innych lekarzy upsss i trzeba protest robić, żeby kasa się zgadzała, ludzie przejrzyjcie na oczy dr Polko to emeryt niech idzie na zasłużone wolne i nie musicie protestów organizować!!!!!!!!!

Uśmiechaj się , gdyż wracają czasy ,, Pieniędzy nie ma i nie będzie " a lekarze i inżynierowie już przy granicy czekają , nie mogą się doczekać żeby leczyć . Zatęsknisz jeszcze za lekarzami z praktyką i wiedzą . Będzie jazda , co ja piszę , już jest .



A co zrobiła poprzednia władza centralna przez 8 lat, aby lekarzy było więcej? Lekarze wolą iść otworzyć prywatny gabinet, gdzie trzeba zabecalić za każdą usługę osobno. Takim przykładem jest zamknięta poradnia kardiologiczna. Pan dr *** zapraszał do siebie na prywatna wizytę do MediRaj Gorzów, gdzie za wizytę musiałem zapłacić 150zł plus 90zł za ekg, 140zł za usg i jaka robi się suma za wizytę???
Natomiast przeglądając w IKP, co rzekomo miałem wykonywane w poradni przyszpitalnej to jawne wyłudzanie pieniędzy z NFZ. Że na każdej wizycie ekg 12-odprowadzeniowe (nigdy nie było wykonane), na każdej inne badania. Stek bzdur. 40 pacjentów przyjętych w sobotę od 8-12:00 to wychodzi 6min na pacjenta. Na nocnej świątecznej opiece też nie lepiej, odesłano mnie do Mysliborza, bo nie ma lekarza. Oczywiście zgłosiłem ten fakt do NFZ, otrzymałem nawet odpowiedź poleconym, taka, że faktycznie nie było lekarza i zrobią wszystko, aby sytuacja się nie powtórzyła.

Jaki jest morał??? Rocznie oddaję z mojej pensji około 12000zł składki zdrowotnej a w zamian nie mam nic.
Więc służbę zdrowia trzeba w całości sprywatyzowane i nie zabierać mi tych 12000zł rocznie. Prywatnie będzie lepiej...
+13

Guest

Tak ,w Choszcznie i w Gorzowie nie ma co porównywać pracę lekarzy .Nie wszyscy z z naszych ,niektórzy wchodząc na izbę,z samego wejścia mówią,no nie miała kiedy przyjść.Chcialabym doczekać czasów,kiedy to taki pan doktor będzie potraktowany tak jak sam traktuje pacjentów Przychodzisz na umówiony zabieg ,pan doktor mówi ,że on idzie na urlop i go nie będzie .Zabieg odwołany .No właśnie a w Chodzenie mialam zabieg ,chodzi o przepuklinę pachwinową.Nie ma o czym mówić,obrosli w piórka i tyle.Pracowalam ,wiem o czym mówię.Ciesze się ,że w końcu ktoś robi porządki
+26

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Chyba autora tego listu trochę poniosło.
Uważam że największym problemem szpitala jest brak zaplecza kadry lekarskiej,nikt tu wprost nie pisze ze to sami lekarze a w zasadzie ich zarobki doprowadzają szpital do upadłości, w jakiej firmie upadającej ktoś na to by pozwolił ?.Na ostatniej sesji prezes ujawniał zarobki pracowników ale jakoś o lekarzach ani mru mru.


W szpitalach w Choszcznie, w szpitalu w Gorzowie zarobki lekarskie są wyższe i nie ma tam widma upadłosci.
Wiec przyczyna chyba inna.
Ale najłatwiej zwalic winę na lekarzy.
Lekarze sa od leczenia, a inni od zarzadzania szpitalem i pilnowania jego finansów.

Tylko ze szpital w Choszcznie jest 30 milionów na plusie a Gorzowski szpital to wojewódzki
+24

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nie podburzać mieszkańców,wiadomo jak jest na wewnętrznym,doktor ordynator tak dbał o pacjentów,że nie zabiegał o remont na oddziale,kto tam leżał to wie jak jest.Emeryci w tym wieku na odpoczynek ,to samo na noworodkach średnia pediatry 70plus ,to chyba nie jest dobre dla pacjenta ,zwłaszcza tak małego.Oczywiscie ,że czas na zmiany ,wreszcie komitywa zniknie.

A skąd wiadomo, że nie chciał remontu? Drodzy państwo, podczas gdy pracownicy nie mają wypłacanej wypłaty, a szpital ma okropne długi, stawianie remontu na pierwszym miejscu chyba jest nie na miejscu..

proszę nie pisać bzdur, wynagrodzenia są płacone za bieżąco, wszystkim!, szpital ma długi ale nie znaczy to że nie ma możliwości przeprowadzić remontu w celu polepszenia warunków pobytowych dla pacjentów.


Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nie podburzać mieszkańców,wiadomo jak jest na wewnętrznym,doktor ordynator tak dbał o pacjentów,że nie zabiegał o remont na oddziale,kto tam leżał to wie jak jest.Emeryci w tym wieku na odpoczynek ,to samo na noworodkach średnia pediatry 70plus ,to chyba nie jest dobre dla pacjenta ,zwłaszcza tak małego.Oczywiscie ,że czas na zmiany ,wreszcie komitywa zniknie.

A skąd wiadomo, że nie chciał remontu? Drodzy państwo, podczas gdy pracownicy nie mają wypłacanej wypłaty, a szpital ma okropne długi, stawianie remontu na pierwszym miejscu chyba jest nie na miejscu..

proszę nie pisać bzdur, wynagrodzenia są płacone za bieżąco, wszystkim!, szpital ma długi ale nie znaczy to że nie ma możliwości przeprowadzić remontu w celu polepszenia warunków pobytowych dla pacjentów.


A znasz zaległości zusowskie naszego szpitala? Wiesz czemu nie można ubiegać się o środki europejskie?
+21

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nie podburzać mieszkańców,wiadomo jak jest na wewnętrznym,doktor ordynator tak dbał o pacjentów,że nie zabiegał o remont na oddziale,kto tam leżał to wie jak jest.Emeryci w tym wieku na odpoczynek ,to samo na noworodkach średnia pediatry 70plus ,to chyba nie jest dobre dla pacjenta ,zwłaszcza tak małego.Oczywiscie ,że czas na zmiany ,wreszcie komitywa zniknie.

A skąd wiadomo, że nie chciał remontu? Drodzy państwo, podczas gdy pracownicy nie mają wypłacanej wypłaty, a szpital ma okropne długi, stawianie remontu na pierwszym miejscu chyba jest nie na miejscu..

proszę nie pisać bzdur, wynagrodzenia są płacone za bieżąco, wszystkim!, szpital ma długi ale nie znaczy to że nie ma możliwości przeprowadzić remontu w celu polepszenia warunków pobytowych dla pacjentów.


Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nie podburzać mieszkańców,wiadomo jak jest na wewnętrznym,doktor ordynator tak dbał o pacjentów,że nie zabiegał o remont na oddziale,kto tam leżał to wie jak jest.Emeryci w tym wieku na odpoczynek ,to samo na noworodkach średnia pediatry 70plus ,to chyba nie jest dobre dla pacjenta ,zwłaszcza tak małego.Oczywiscie ,że czas na zmiany ,wreszcie komitywa zniknie.

A skąd wiadomo, że nie chciał remontu? Drodzy państwo, podczas gdy pracownicy nie mają wypłacanej wypłaty, a szpital ma okropne długi, stawianie remontu na pierwszym miejscu chyba jest nie na miejscu..

proszę nie pisać bzdur, wynagrodzenia są płacone za bieżąco, wszystkim!, szpital ma długi ale nie znaczy to że nie ma możliwości przeprowadzić remontu w celu polepszenia warunków pobytowych dla pacjentów.


A znasz zaległości zusowskie naszego szpitala? Wiesz czemu nie można ubiegać się o środki europejskie?
-16

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nie podburzać mieszkańców,wiadomo jak jest na wewnętrznym,doktor ordynator tak dbał o pacjentów,że nie zabiegał o remont na oddziale,kto tam leżał to wie jak jest.Emeryci w tym wieku na odpoczynek ,to samo na noworodkach średnia pediatry 70plus ,to chyba nie jest dobre dla pacjenta ,zwłaszcza tak małego.Oczywiscie ,że czas na zmiany ,wreszcie komitywa zniknie.

A skąd wiadomo, że nie chciał remontu? Drodzy państwo, podczas gdy pracownicy nie mają wypłacanej wypłaty, a szpital ma okropne długi, stawianie remontu na pierwszym miejscu chyba jest nie na miejscu..

proszę nie pisać bzdur, wynagrodzenia są płacone za bieżąco, wszystkim!, szpital ma długi ale nie znaczy to że nie ma możliwości przeprowadzić remontu w celu polepszenia warunków pobytowych dla pacjentów.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież