Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 SEWD Centrum Drewna


 czwartek 19 września 2024r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor

Zakład pogrzebowy J.A.R.

Janczarek Ubezpieczenia Barlinek

A A A
2.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 2.67 (12)
TRZEBA BARDZO UWAŻAĆ

Z prośbą o interwencję, dotyczącą spowalniaczy, zwrócił się do naszej redakcji mieszkaniec Barlinka. W rozmowie telefonicznej wskazuje na problem, jakim jest zbyt szybka jazda samochodami po drodze, prowadzącej m.in. do nowego parkingu w pobliżu cmentarza.

 

REKLAMA

E-CHO Sp. z o.o.

 

Gomex Gometal Krzysztof Goryński

Na terenie tzw. starego tartaku. Codziennie, szczególnie w okresie wakacji chodzi tamtędy wiele osób, bardzo często z małymi dziećmi. Kierują się na plac zabaw, zlokalizowany w pobliżu jeziora i dziką plażę. Bywa, że dzieciaki jadą rowerkami. Niestety jeździ tam także wiele samochodów i zdarza się, że ich kierowcy urządzają tam sobie wyścigi. Dlatego, według naszego rozmówcy, przydałyby się spowalniacze ruchu. Tym bardziej, że przy jezdni nie ma chodnika.

Zapytanie, czy montaż spowalniaczy jest możliwy, wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego. Jak otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją na naszej stronie.

 

Jacek Słomka 

 

Komentarze

+5

Guest

Cytuję Mieszkaniec Barlinka 741:
Zgadzam się z mieszkańcami i redaktorem Słomką. Należy wykonać chodnik i spowalniacze.
Zdecydowanie jeżdżą za szybko i niepotrzebnie.
Kierowcy są nieodpowiedzialni, zwłaszcza ci młodzi.

jaki chodnik? po co? macie prawo jazdy? tam jest znak "strefa zamieszkania" W strefie zamieszkania pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem i może korzystać z całej szerokości drogi. Maksymalna prędkość, z jaką może poruszać się samochód w strefie zamieszkania, wynosi 20 km/h. chodnik nie jest potrzebny, trzeba tylko te pędzące samochody wyeliminować.
+2

Mieszkaniec Barlinka 741

Zgadzam się z mieszkańcami i redaktorem Słomką. Należy wykonać chodnik i spowalniacze.
Zdecydowanie jeżdżą za szybko i niepotrzebnie.
Kierowcy są nieodpowiedzialni, zwłaszcza ci młodzi.
+3

Guest

Cytuję Guest:
Szczerze dla mnie powinno być zakaz wjazdu samochodem.albo zrobić chodnik

Otworzyć wjazd od strony bramy cmentarza zabrać słupki i przenieść je od strony toalety .
Lub zrobić Zakaz wjazdu tą drogą np. 6-22 z wyłączeniem służb
+11

Guest

Może też zapytamy się dlaczego nie działa oświetlenie na placu zabaw od początku powstania ? i czy monitoring jest sprawny?
Dlaczego nie są zabezpieczone pustostany? , brak ogrodzenia oraz oznakowania
+14

Guest

Może też zapytamy się dlaczego nie działa oświetlenie na placu zabaw od początku powstania ? i czy monitoring jest sprawny?
Dlaczego nie są zabezpieczone pustostany? , brak ogrodzenia oraz oznakowania

Guest

Cytuję Guest:
Tam jeździ wiele samochodów? No bez przesady. Takie głupoty wypisywać? W jakim celu jeżdżą tam auta ? Jest tam centrum handlowe ? Ośrodek turystyczny? Park rozrywki? Tam nawet 10 aut dziennie się nie naliczy. Jest cmentarz, nie ma plaży, tam nie ma po co jeździć. Nawet chyba nie pamiętam czy mijało mnie jakieś auto kiedy tamtędy szedłem, może raz. No i te rajdy nocne, pewnie z finałem na cmentarzu.

10 aut to tam przejeżdża w zwykły dzień roboczy np. między 17:30 a 18:00 jak chodzę tam na spacer. Niektóre auta jeżdżą wolno a inne szybciej niż w mieście. w mieście jest 50km/h a tam jest 20km/h bo tam jest znak strefa zamieszkania. zapraszam z dziećmi albo z rodziną na spacer, to zmienisz zdanie
-11

Guest

Tam jeździ wiele samochodów? No bez przesady. Takie głupoty wypisywać? W jakim celu jeżdżą tam auta ? Jest tam centrum handlowe ? Ośrodek turystyczny? Park rozrywki? Tam nawet 10 aut dziennie się nie naliczy. Jest cmentarz, nie ma plaży, tam nie ma po co jeździć. Nawet chyba nie pamiętam czy mijało mnie jakieś auto kiedy tamtędy szedłem, może raz. No i te rajdy nocne, pewnie z finałem na cmentarzu.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież