Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 SEWD Centrum Drewna


 wtorek 17 września 2024r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Zakład pogrzebowy J.A.R.

Janczarek Ubezpieczenia Barlinek

A A A
2 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (8)
KIEROWCY PARKUJĄ GDZIE IM WYGODNIE

Z informacją i prośbą o nagłośnienie sprawy, zwrócił się do naszej redakcji mieszkaniec Barlinka. W rozmowie telefonicznej zwraca on uwagę, na parkowanie aut przy sklepie mięsnym i piekarni, naprzeciwko Lidla.

 

REKLAMA

E-CHO Sp. z o.o.

 

Gomex Gometal Krzysztof Goryński

  

Zaraz po skręcie z ul. 31 Stycznia w kierunku parkingu Lidla i dalej m.in. do przedszkola, na odcinku do wspomnianych sklepów, nie ma zakazu parkowania. Jest o nieco dalej, za parkingiem sklepu Tandem. Stąd wielu kierowców, parkuje jak popadnie, m.in. na chodniku. Co skutecznie utrudnia ruch pieszych.

Nasz rozmówca był świadkiem niebezpiecznej sytuacji, kiedy kobieta z wózkiem dziecięcym w ostatniej chwili uskoczyła przed samochodem. Musiała poruszać się po jezdni, bo chodnikiem nie dało się przejechać.

Spełniamy prośbę naszego czytelnika i ostrzegamy, aby w tym miejscu uważać. Być może sprawę rozwiązałby znak, zakaz postoju, albo parking? Zostawiamy to w gestii właściciela drogi.

 

Jacek Słomka 

 

Komentarze

+2

Guest

A powiedźcie mi czym różni się stawianiem koła na chodniku a zastawianie celego przejscia na parkingu przed Tandemem. Co sprawia większe zagrożenie dla pieszych? Komu tak przeszkadzają jedne samochody a drugie nie? :-?
-4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Jak Barlinek jest dziurą,to co Ty tu jeszcze robisz ,czas się wyprowadzić ,tam gdzie fajniej Ja bardzo lubię Barlinek i dobrze się tu czuję.

To przestań się dąsać.
Jest dziurą bo nie ma tu nic dla młodych. Emeryci mają się tu świetnie.

Daj konkrety co chcesz żeby było dla młodych jak mówisz że nie ma nic czego?
-1

Guest

Cytuję Guest:
Chciałbym naszym mieszkańcom przekazać taki apel od siebie nadmieniam że zawsze staram się parkować zgodnie z przepisami choć czasem nagnę rzeczywistość. Nie wiem czy ktoś z naszych mieszkańców był kiedyś na greckiej wyspie Krecie. Niewielka wyspa zamieszkana przez 650 tys mieszkańców. Prawie co roku tam jestem bo uwielbiam greckie klimaty jedzenie i luz. Tam każdy parkuje jak mu wygodnie, jeśli chce pójść na zakupy albo na kawę a na przysklepowym parkingu nie ma miejsc to parkuje nawet na krzyżówce, nikt z tego nie robi dramy, nikt na nikogo nie trąbi ani nie wypisuje bzdur w internecie a tym
bardziej nikt nie dzwoni po stróżów porządku. Ludzie są tam mili i uprzejmi wobec siebie, nikt nikomu niczego nie zazdrości. Żyją tak żeby każdemu było sympatycznie. Dlaczego nam Polakom mieszkańcom takich małych miejscowości jak Barlinek brakuje tego greckiego luzu? Dlaczego musimy być jak Niemcy gdzie wszystko musi być zgodne z przepisami, dlaczego Polak Polakowi wilkiem? Co Wam tak przeszkadza? Kiedyś w stolicy Krety byłem świadkiem jak kierowca zatrzymał samochód na rondzie, włączył światła awaryjne i poszedł do bankomatu po pieniądze, myślicie że ktoś na niego trąbił? Wyzywał? Nie! Każdy go omijał i nikt nie widział w tym nic gorszącego. Życzę nam drodzy mieszkańcy empatii do sąsiada, do kolegi, przyjaciela, brata, siostry itp. Miłego wieczoru

Zachód polski to prawie jak niemcy więc porządek musi być ,co do luzu to i owszem ale nie w przepisach o ruchu drogowym . Juz i tak zrobił sie luz bo jezdzą bez uprawnien ,badan technicznych itd . Więc pozostanmy przy obowiązujących przepisach , jak by pozwolono na luz porównywany do grecji to mieli bysmy bezprawie .
+2

Guest

Chciałbym naszym mieszkańcom przekazać taki apel od siebie nadmieniam że zawsze staram się parkować zgodnie z przepisami choć czasem nagnę rzeczywistość. Nie wiem czy ktoś z naszych mieszkańców był kiedyś na greckiej wyspie Krecie. Niewielka wyspa zamieszkana przez 650 tys mieszkańców. Prawie co roku tam jestem bo uwielbiam greckie klimaty jedzenie i luz. Tam każdy parkuje jak mu wygodnie, jeśli chce pójść na zakupy albo na kawę a na przysklepowym parkingu nie ma miejsc to parkuje nawet na krzyżówce, nikt z tego nie robi dramy, nikt na nikogo nie trąbi ani nie wypisuje bzdur w internecie a tym bardziej nikt nie dzwoni po stróżów porządku. Ludzie są tam mili i uprzejmi wobec siebie, nikt nikomu niczego nie zazdrości. Żyją tak żeby każdemu było sympatycznie. Dlaczego nam Polakom mieszkańcom takich małych miejscowości jak Barlinek brakuje tego greckiego luzu? Dlaczego musimy być jak Niemcy gdzie wszystko musi być zgodne z przepisami, dlaczego Polak Polakowi wilkiem? Co Wam tak przeszkadza? Kiedyś w stolicy Krety byłem świadkiem jak kierowca zatrzymał samochód na rondzie, włączył światła awaryjne i poszedł do bankomatu po pieniądze, myślicie że ktoś na niego trąbił? Wyzywał? Nie! Każdy go omijał i nikt nie widział w tym nic gorszącego. Życzę nam drodzy mieszkańcy empatii do sąsiada, do kolegi, przyjaciela, brata, siostry itp. Miłego wieczoru
+1

Guest

Cytuję Guest:
Większe zakupy robią mieszkańcy wsi A miastowi to codziennie bo nie można przegapić żadnej promocji.

A co tam śledzisz każdego ,że masz takie informacje ? :lol:
+3

Guest

Cytuję Guest:
Jak Barlinek jest dziurą,to co Ty tu jeszcze robisz ,czas się wyprowadzić ,tam gdzie fajniej Ja bardzo lubię Barlinek i dobrze się tu czuję.

To przestań się dąsać.
Jest dziurą bo nie ma tu nic dla młodych. Emeryci mają się tu świetnie.
+17

Guest

Cytuję Guest:
Nie parkują gdzie im wygodnie, tylko gdzie jest miejsce. Każdy kto mieszka w blokach obok wie że na Lidlu większość jest zawsze zajęta, i w większości przez mieszkańców a nie klientów.


Bzdura !!!! Parking Lidla ma Parkomat !! Mieszkańcy okolicznych bloków nie stoją na parkingu pod Lidlem !!
Parking który jest jakby poziom wyżej - za Lidlem, nie jest parkingiem Lidla !!!
+6

Guest

Cytuję Guest:
Zakaz może mało dać , postawili zakaz wzdłuż ściany Lidla a mimo to ludzie dalej parkują aż do samych drzwi wejściowych nic sobie z tego nie robiąc.

Bo nie ma kto tego egzekwować kary więc kierowcy którzy czują się jak vipy nie przejmują się innymi parkują wzdłuż ściany lidla i tym samym utrudniają ruch prawidłowo zaparkowanym . Najważniejsze ,że oni zaparkowali 8)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież